یکشنبه 30 دی 1397  09:06 ق.ظ    ویرایش: یکشنبه 30 دی 1397 09:30 ق.ظ
توسط: علیرضا

حق بیمه راننده‌محور با چه معیارهایی تعیین می‌شود؟

Image result for ‫حق بیمه راننده‌محور بیشتر بخوانید‬‎


نگرانی خانوارهای ایرانی از پرداخت حق بیمه شخص ثالث راننده‌محور، این روزها با اعلام رئیس کل بیمه مرکزی به اوج رسیده، به خصوص در خانواده‌هایی که از یک خودرو، چندین راننده استفاده می‌کنند.
حق بیمه راننده‌محور با چه معیارهایی تعیین می‌شود؟

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از مهر، موضوع صدور بیمه‌های راننده‌محور سابقه‌ای حداقل ۴ تا ۵ ساله در صنعت بیمه ایران دارد. سال ۹۳ هم که موضوع اصلاح یا دائمی شدن قانون بیمه شخص ثالث بر سر زبان‌ها افتاد، موضوع راننده‌محور یا اتومبیل محور بودن بیمه‌های شخص ثالث هم مطرح شد. آن روزها هم این موضوع موافقان و مخالفان خاص خود را داشت. چند روز قبل  غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی راننده‌محور شدن بیمه‌های شخص ثالث را دوباره مطرح و آن را به عنوان یکی از دستورکارهای بیمه مرکزی دوباره به یک موضوع داغ در صنعت بیمه تبدیل کرد.

ماجرای صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث راننده‌محور چیست؟

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید اصلی موضوع راننده‌محور بودن بیمه شخص ثالث را به قانون برنامه ششم توسعه نسبت داده و گفته است که با توجه به پرخطر و کم خطر بودن راننده، ­ از سال آینده بیمه شخص ثالث به جای خودرو به راننده تعلق خواهد گرفت. آنگونه که رئیس کل بیمه مرکزی می‌گوید، زن یا مرد بودن راننده، جوان یا پیر بودن و پرخطر و کم خطر بودن راننده در این مصوبه لحاظ خواهد شد و راننده‌هایی که رانندگی بهتری دارند، هزینه کمتری برای بیمه شخص ثالث پرداخت خواهند کرد.

سلیمانی به این نکته هم اشاره کرده که راننده محور بودن بیمه شخص ثالث، به این معنا است که خودرو بیمه دریافت نمی‌کند؛ بلکه خود راننده است که بیمه‌نامه را دریافت می‌کند و بسیاری از راننده‌ها هستند که با خودروهای ارزان قیمت، خوب رانندگی می‌کنند و کمترین تخلف را دارند، اما برخی از افراد حتی با خودروهای گران‌قیمت، بد رانندگی می‌کنند و افراد پرخطر محسوب می‌شوند.

نگرانی مردم از بیمه‌نامه‌های راننده محور

اجرای آزمایشی بیمه نامه راننده‌محور از ابتدای سال آینده(طبق اعلام رئیس کل بیمه مرکزی)، موجب نگرانی دارندگان خودرو شده است. مردم نگران هستند چنانچه بیمه‌های شخص ثالث از روی اتومبیل برداشته شده و فردمحور شود، چه هزینه‌هایی در مورد حق بیمه بر آنها مترتب خواهد بود. این سوالی است که به نظر می‌رسد بیمه مرکزی باید هر چه سریعتر در مورد آن اطلاعات شفافی ارائه دهد. 

یکی از دارندگان اتومبیل در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نگرانی از بابت هزینه‌های مترتب بر خرید بیمه‌نامه شخص ثالث با این طرح بیمه مرکزی به اوج می‌رسد. به خصوص اینکه در برخی خانواده‌ها از یک اتومبیل، چندین نفر استفاده می‌کنند و اگر قرار باشد که هر راننده برای خود به صورت جداگانه، بیمه‌نامه تهیه کند، هزینه هنگفتی به خانوارها تحمیل خواهد شد.

وی افزود: به نظر می‌رسد که تصمیم‌گیران در رابطه با راننده‌محور کردن بیمه‌های شخص ثالث باید دقت کافی را در مورد هزینه‌های خانوار داشته باشند و در تعیین نرخ بیمه‌نامه همه ملاحظات باید در نظر گرفته شود.

جزئیات این طرح هنوز از سوی بیمه مرکزی اعلام نشده است اما شنیده ها حاکی است یکی از سناریوهای مطرح شده در این زمینه ​ آن است که برای یک اتومبیل، تا سقف حداکثر سه راننده، نرخ مشخصی در نظر گرفته شود که مجموع خرید بیمه‌نامه از سوی هر یک از رانندگان، معادل با قیمت بیمه‌نامه شخص ثالث باشد که طی سال‌های گذشته با فرمول مشخصی تعیین می‌شده است.

به نظر می رسد بیمه مرکزی با اجرای این طرح به دنبال تعدیل زیان شرکتهای بیمه است؛ در این میان نباید این طرح و مکانیزم اجرای آن، هزینه مضاعفی را به خانوارها بخصوص در شرایط فعلی تحمیل کند. 

حق بیمه راننده‌محور با چه معیارهایی تعیین خواهد شد؟

کاظم طلایی پاشیری، رئیس انجمن ارزیابان خسارت حرفه‌ای صنعت بیمه با اشاره به مطرح شدن موضوع بیمه‌های شخص ثالث راننده‌محور از سوی رئیس کل بیمه مرکزی گفت: پرداخت حق بیمه راننده‌محور برای بیمه‌نامه‌های شخص ثالث در همه جای دنیا جاری است و قاعدتا رانندگان به دلیل تخصص‌ها و توانمندی‌های مختلف خود، تبحر بهتری در رانندگی دارند که این موضوع به طور قطع، می‌تواند در پذیرش ریسک مربوط به آنها از سوی شرکت‌های بیمه موثر باشد.

وی افزود: به همین دلیل است که بیمه مرکزی تصمیم گرفته تا به این سمت حرکت کند تا بیمه‌نامه های شخص ثالث به صورت راننده‌محور صادر گردد؛ البته این کار دلایل علمی و فنی لازم را هم دارد؛ به این معنا که یک راننده جوان ممکن است تبحر کافی یا قدمت کافی در رانندگی را نداشته و بنابراین تجربه کم او در رانندگی، سبب افزایش ریسک تصادفات شود؛ همانطور که افراد فرسوده و بازنشسته نیز هر لحظه ممکن است حین رانندگی مرتکب خطا شده و تصادف بزرگی را شکل دهند؛ پس بیمه‌های راننده محور کاملا بر پایه و اساس توانمندی افراد شکل می‌گیرد و ریسک در آن موثر است.

طلایی در پاسخ به این سوال که هزینه هر بیمه‌نامه با چه معیارهایی تعیین خواهد شد، گفت: هنوز معیار خاص این نوع بیمه‌نامه، به صورت کامل نهایی نشده است، ولی به طور قطع امتیازات خوبی برای افرادی که در رانندگی دقت کافی داشته و نمرات منفی کمتری دارند، در نظر گرفته می شود تا حق بیمه برای آنها اقتصادی و به صرفه باشد. البته رانندگان هم باید آموزش‌های لازم را ببینند تا در حین رانندگی دچار خطای کمتری شوند.

وی امتیازهای منفی و مثبت پلیس راهنمایی و رانندگی به رانندگان را یکی از پایه و اساس‌های تعیین حق بیمه راننده‌محور اعلام کرد و گفت: تمام آیتم‌های موثر در مهارت راننده، در تعیین حق بیمه مورد توجه خواهد بود.
منبع : ساعد نیوز

   


نظرات()  
پنجشنبه 27 دی 1397  08:59 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: علیرضا

بخش اسپیکینگ تافل شامل ۲۰ دقیقه زمان برای خواندن، گوش دادن، یادداشت‌برداری کردن و بیشتر از همه صحبت کردن است. کار‌های زیادی برای انجام و پیگیری در طول این بخش وجود دارد و ممکن است در مواجه با این بخش احساس شکست کنید. خوشبختانه، ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم.

در این مطلب ما همه چیزهایی را که نیاز دارید تا بخش اسپیکینگ تافل را با موفقیت بگذرانید را مرور می کنیم. ما بهترین راه برای آماده شدن برای این بخش را ارائه خواهیم داد و به نکاتی که باید در روز آزمون برای بخش اسپیکینگ تافل در ذهن داشته باشید، اشاره می کنیم.

 

استراتژی‌های مطالعه بخش اسپیکینگ تافل

اگر در حال حاضر به مهارت‌های زبان انگلیسی خود مطمئن هستید، ممکن است احساس کنید که نیازی به مطالعه برای این بخش ندارید. با این حال، نحوه آماده‌سازی کلید اصلی برای موفقیت در این بخش است. هنگامی که می خواهید برای این بخش مطالعه کنید این چهار نکته را در ذهن داشته باشید:

1.اسپیکینگ را به طور منظم تمرین کنید:

مهم‌ترین کاری که می‌توانید برای موفقیت در بخش اسپیکینگ تافل انجام دهید این است که به طور مرتب به زبان انگلیسی صحبت کنید. اگر هر روز بتوانید تمرین کنید، بسیار ایده‌آل خواهد بود، اما شما حداقل باید ۲ تا۳ ساعت در هفته انگلیسی صحبت کنید. به یاد داشته باشید، این روش صحبت کردن نباید فقط شامل پاسخ دادن به سوالات اسپیکینگ تافل باشد؛ هر مکالمه، حتی گفتگوی اتفاقی با دوستان، که در آن شما به انگلیسی صحبت می کنید؛ برای تقویت مهارت اسپیکنیگ مفید است.

 

 مرتبط بخوانید : محصولات جدید ETS برای تافل

 

2.پاسخ به سوالات آزمون تافل 

با وجود اینکه که هر تمرینی که در آن شما به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، کمک خواهد کرد تا با اطمینان بیشتری به سوالات آزمون تافل پاسخ دهید، این نیز مهم است که به نمونه سوالات آزمون تافل پاسخ دهید تادر روز آزمون آمادگی بیشتری داشته باشید.

پاسخ به نمونه سوالات بخش اسپیکینگ تافل به شما کمک خواهد کرد تا انواع سوالات این بخش را درک کنید، در چه مدت زمان باید آماده شوید و زمان لازم برای پاسخگویی شما چه مقدار است. شما می‌توانید نمونه سوالات تافل را بصورت آنلاین یا در کتاب‌های آمادگی برای تافل پیدا کنید.

 

3.دامنه لغات انگلیسی خود را گسترش دهید.

کلماتی که شما استفاده می‌کنید بخش مهمی از امتیاز بخش اسپیکینگ را برای شما رقم می زند، بنابراین مهم است که هنگام صحبت کردن یکسری از کلمات را تکرار نکنید. لازم نیست مثل یک فرهنگ لغت به نظربرسید، اما اگر پاسخ های شما شامل چند کلمه غیرمتداول و چالش برانگیز تر باشد می‌توانید امتیاز بیشتری در این بخش بگیرید.

انگلیسی صحبت کردن به طور مرتب به شما کمک می‌کند که از کلمات چالش برانگیزتری استفاده کنید.


 توصیه‌هایی برای روز آزمون:

 قطعا شما نمی‌خواهید نتیجه تلاش و زحمات خود را در در روز آزمون از دست بدهید، بنابراین روزی که در آزمون تافل شرکت می کنید، این نکات نهایی را برای بخش اسپیکینگ در ذهن خود داشته باشید.

 

مرتبط بخوانید : 10 نکته در آماده سازی برای تافل که باید بدانید!

 

1. از زمان آماده‌سازی خود استفاده کنید.

بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه وقت دارید تا برای هر Task آماده شوید، و شما باید مطمئن شوید که بیشترین استفاده را از این زمان خواهید داشت. در طول زمان آماده‌سازی خود، نکات اصلی را در مورد آنچه که می خواهید بیان کنید، یادداشت کنید. سعی نکنید هر چیزی که می‌خواهید بگویید را یادداشت کنید. زمان کافی نخواهید داشت و خواندن از روی یادداشت غیر طبیعی به نظر می‌رسد و امتیاز شما را کاهش خواهد داد.

برای چهار  Taskیکپارچه، از هر نقطه خاصی که می‌خواهید از کلیپ صوتی/ متن نوشته شده یادداشت برداری کنید. دقت کنید که یادداشت خود را به موقع تمام کنید تا زمانی که تایمر به پایان میرسد و شما باید شروع به صحبت کنید، قادر باشید پاسخ خود را فورا شروع کنید.

ادامه مطلب   


نظرات()  
سه شنبه 25 دی 1397  11:21 ق.ظ    ویرایش: سه شنبه 25 دی 1397 11:23 ق.ظ
توسط: علیرضا

اتاق نشیمن یکی از مهم ترین اتاق ها در هر خانه می باشد و همچنین برخی اشتباهات در طراحی داخلی این اتاق ممکن است برخی اوقات صورت گیرد. خوشبختانه، این اشتباهات بسیار جدی نیستند و می توان به راحتی آنها را حل کرد.اگر شما احساس می کنید که در اتاق نشیمن دچار یکی یا دو اشتباه شده اید، به خواندن ادامه این مطلب بپردازید چرا که در ادامه ما به شما چگونگی در دست گرفتن این مشکل را آشنا می کنیم تا خودتان بتوانید به راحتی علت اشتباه بودن آنرا بیان کنید و در آخر چگونه ایجاد تغییرات را برای طراحی بهتر خواهید فهمید. نگاه کلی به مبلمان داخل اتاق نشیمن داشته باشید.

اشتباهات دکوراسیون نشینمن, دکوراسیون اتاق نشیمن

 

تناسب های ناسازگار میان اجزا

سازگاری یکی از عناصر مهم و کلیدی در طراحی داخلی خانه ها می باشند که اساسا این مفهوم به نحوی که در آن مبلمان به یکدیگر مربوط هستند، بیان می شوند. در حالت ایده آل، تمام مبلمان و وسایل که در هر اتاق هستند، زمانیکه در کنار یکدیگر جای می گیرند و اگر با هم تناسب و یکپارچگی داشته باشند می توانند باعث زیبایی و جذابیت بیشتر خانه شوند.

برای انجام این کار، بیشتر طراحان از نسبت طلایی استفاده می کنند که این معادله بیان می کند که ترتیب مبلمان نسبت به زیبایی آنها دارای نسبت 2 به 3 هستند. به عنوان مثال نگاهی به تصویر بالا بیندازید. پس از نگاه کلی و اجمالی به تصویر بالا متوجه خواهید شد که میز قهوه دو سوم طول فضای بین مبلمان می باشد و این معیار را باید با آینه بسنجید.

شما مجبور نخواهید بود که تمام طراحی داخلی خانه تان را تغییر دهید و برای طراحی بهتر می توانید از خودتان خلاقیت ایجاد کنید. اگر از خلاقیت خودتان می خواهید استفاده کنید باید مراقب باشید که ترتیب را رعایت کنید و توجه جدی داشته باشید.

آشنایی با اشتباهات دکوراسیون نشینمن,رفع اشتباه دکوراسیون اتاق نشینمن

 

اطمینان حاصل کنید که یک طرح نشیمن گاه در کنار طراحی خود ایجاد شد

همه ما حتما چندین طرح دیده ایم که مبلمان به صورت عادی و معمولی در کنار دیوارهای خانه تعبیه شده اند و وسط خانه یا اتاق خالی است. در حالیکه ممکن است ابتدا احساس کنید که فضای بیشتری در خانه ایجاد نموده اید ولی این کار می تواند طراحی را کمی از ارزش بیندازد و تعادل را بهم بریزید.

برای رفع این مشکل می توانید آینه کانونی را دیوار در نظر نگیرید و بجای دیوار برای مثال شومینه، تلویزیون و... را همانند تصویر بالا را در نظر بگیرید و نسبت به این نقاط، نقطه کانونی را در نظر بگیرید.

بیشتر طرح های اتاق نشیمن را همانگونه که در بالا بیان کردیم، می توانید نقطه کانونی را شومینه، تلویزیون و... در نظر بگیرید و این بدین معنا نسیت که نقاط دیگر خانه را باید خالی نگه دارید و آنها را می توانید با دیگر وسایل جانبی پر کنید و این پر کردن باید هدفمند باشند تا به طراحی دیگر وسایل آسیبی نرسانند.

نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن, اصول چیدمان اتاق نشیمن

 

نادیده گرفتن لایه بندی 

این روزها در اکثر خانه، اتاقی با عنوان اتاق نشیمن طراحی و ساخته می شوند و این اتاق برای گفتگو و تفریح استفاده می شوند و اعضای خانواده بیشتر در این اتاق دور هم جمع می شوند و بنابراین دلایل می توان ارزش این اتاق را فهمید و باید در طراحی این اتاق کاملا دقت نماییم.

هنگامی که اتاق نشیمن شما فاقد هر زیبایی باشد، باید با اضافه کردن برخی لوازم جانبی می توانید زیبایی را در اتاق نشیمن ایجاد نمایید و برای مثال می توانید از این وسایل استفاده کنید:

کاورهای دیواری: نقاشی و یا کاغذ دیواری

کفپوش: چوب، فرش، وینیل

مبلمان: تخت، صندلی، میز

منسوجات: بالش، پتو، ملافه

روشنایی: لوستر، چراغ های رو میزی

دکوراسیون دیوار: عکس ها، آثار هنری، آینه

ایتم های مختلفی جهت دکوراسیون: گل، کتاب های رومیزی

بهترین نکته این است که باید اطرافتان را کاملا بررسی نمایید و به مرور زمان سعی کنید که آنها را خریداری نمایید. اگر می خواهید لوازم جدید برای خانه خود خریداری نمایید، باید سعی کنید که همگی آنها یکپارچه و طرح های همسان داشته باشند فراموش نکنید که وحدت و یکپارچگی مبلمان می توانند باعث جذابیت شوند.

راهنمای چیدمان اتاق نشیمن,اشتباهاتی در دکوراسیون اتاق نشیمن

 

فراموش کردن یکپارچگی مبلمان

بعضی اوقات ممکن است که مبلمان و وسایل جانبی که ما آنها را خریداری می نماییم در طول سال ها جمع آوری و خریداری شوند و ممکن است در طول این سال ها شما از مبلمان و وسایل مختلفی که بایکدیگر یکپارچه نیستند، خریداری نمایید و وحدت و یکپارچگی را میان مبلمان از بین ببرید و بنابراین ممکن است که طراحی زیبا و خوشایندی نداشته باشید.

در این مورد می توانید از رنگ های مناسب و یکپارچه استفاده نمایید. یک ثانیه به تصویر بالا نگاه کنید و متوجه خواهید شد که اکثر وسایل و مبلمان با یکدیگر هماهنگ هستند و به این دلیل باعث جذابیت و نگاه فوق العاده و بصری در آن شده است. اگر بودجه شما برای خرید تمام وسایل یکسان و یکپارچه کافی نباشد، با اضافه کردن چند وسیله همرنگ و یکارچه می توانید این زیبایی را به خانه خود بدهید تا یک الگو زیبا و دوست داشتنی را ایجاد نمایید.  

رفع اشتباه دکوراسیون اتاق نشینمن,اشتباهات دکوراسیون نشینمن

 

منبع : نمناک

   


نظرات()  
دوشنبه 24 دی 1397  10:56 ب.ظ    ویرایش: دوشنبه 24 دی 1397 11:36 ب.ظ
توسط: علیرضا

راه‌هایی برای بهبود نمره شما با استفاده از برخی استراتژی‌های اساسی در بخش رایتینگ تافل وجود دارد. در این مطلب این روش ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. بعضی از این روش ها احتمالا شما را شگفت‌زده خواهند کرد چون ممکن است با چیزی که مدرس انگلیسی به شما آموزش داده تفاوت داشته باشد. اما مطمئن باشید روش های ذکر شده درتقویت رایتینگ تافل موثر خواهد بود.

 

۱.  برای تقویت رایتینگ تافل نوشتن در زمان مشخص را تمرین کنید.

آماده‌ سازی یک مقاله برای کلاس انگلیسی با نوشتن در روز آزمون تافل کاملا متفاوت هستند. برای نوشتن یک مقاله برای کلاس، شما زمان زیادی دارید تا ایده‌های خود را تنظیم کنید و آن‌ها را به دقت بنویسید.

اما زمانی که یک تایمر در کار است، همه چیز تغییر می‌کند. شما باید سریع فکر کنید، سریع بنویسید و سریع نوشته خود را اصلاح کنید. شما باید این را تمرین کنید، به خصوص اگر در تایپ روی صفحه‌کلید کامپیوتر ماهر نیستید. یک موضوع انتخاب کرده و یک تایمر را برای سی دقیقه تنظیم کنید. سعی کنید کل ۳۰ دقیقه را بدون توقف بنویسید.

زمانی که تایمر به پایان رسید، نوشته تان را به دقت بخوانید تا ببینید چگونه عمل کرده اید؟ دستور زبانتان چگونه بوده است؟ چند جمله را می توانید بنویسید؟

این کار را چندین بار در هفته انجام دهید. خیلی از تمرین ها برای تقویت رایتینگ تافل می‌توانند به شما کمک کنند. با تمرین، شما می‌توانید در مورد ایده‌ها سریع‌تر فکر کنید و پاسخ های خود را به سرعت تایپ کنید.

 

تقویت رایتینگ تافل

تقویت رایتینگ تافل

 

۲. به کیفیت فکر کنید، نه کمیت!

پاسخ‌های خوب و کوتاه‌ برای کسب نمره بهتر هستند. بسیاری از پاسخ‌ها که نمرات ۴ یا ۵ دریافت می‌کنند فقط یک بند طول دارند. از سوی دیگر، بسیاری از پاسخ‌های طولانی فقط ۲ یا ۳ نمره دریافت می‌کنند. اگر از زبان مشخص و واضح استفاده کنید، می‌توانید تمام دلایل و جزئیات را در یک پاراگراف بیان کنید. این کار تصحیح کننده شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

اگر پاسخ خیلی طولانی باشد، شما دچار عجله و اضطراب خواهید شد و قادر نخواهید بود دستور زبان و دایره لغات خود را چک کنید. همچنین ممکن است بخش هایی را تکرار کرده و یا ویژگی‌های نامربوط را در ذکر کنید. البته، پاسخ خود را آنقدر کوتاه نکنید که نتوانید توانایی خود برای ایجاد یک بحث خوب نشان دهید.

 

مرتبط بخوانید: با بهترین کلاس تافل آشنا شوید!

 

۳. برخی الگوهای پایه جملات را یاد بگیرید تا بتوانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

تصحیح کننده تافل به توانایی شما برای ایجاد انواع مختلف جملات نگاه می‌کنند. جملات خود را با استفاده از ربط دهنده هایی مانند “but”،  ” however “و”although ”  بنویسید. برای تقویت رایتینگ تافل نوشتن جملات را تمرین کنید و از آن‌ها در پاسخ دادن به سوالات آزمون استفاده کنید. اگر تنها از جملات کوتاه و ساده استفاده کنید، پاسخ شما نمره بالایی دریافت نخواهد کرد. نیازی نیست که یک متخصص دستور زبان باشید، اما باید تنوع را نشان دهید.

 

۴. موضوعات رایج تافل را برای تقویت رایتینگ تافل یاد بگیرید.

شما در روز آزمون نمی توانید موضوعی را به دلخواه انتخاب کنید. موضوع کاملا غیرمنتظره خواهد بود. با این حال، سرویس‌های تست آموزشی (ETS) موضوعات نمونه را در وب سایت خود منتشر می‌کند. اگر این موارد را تمرین کنید، می‌توانید آمادگی بیشتری داشته باشید.

برای تقویت رایتینگ تافل به دنبال کلمات کلیدی بگردید که بارها و بارها در تافل تکرار می‌شوند، مانند”prefer”  یا “oppose”، و اطمینان حاصل کنید که شما معانی آن‌ها را درک می‌کنید و نحوه پاسخ به این نوع سوالات را می دانید.

 

تقویت رایتینگ تافل

تقویت رایتینگ تافل

 

۵. یک نظر داشته باشید!

نگویید که شما نظری ندارید. این یک مقاله استدلالی است. در بسیاری از فرهنگ‌ها، مردم نظرات خود را مستقیما بیان نمی‌کنند – اما باید این کار را در مقاله تافل انجام دهید.

اگر برای شما سخت است که یک نظر داشته باشید و آن را بیان کنید، تمرین کنید. زمانی که چیزی می‌خوانید یا به چیزی گوش می‌دهید، فکر کنید: ” آیا من موافق یا مخالف هستم؟ آیا از این تصمیم حمایت یا مخالفت می‌کنم؟ “

با سایر زبان آموزان درباره وقایع روزانه بحث کنید. صحبت کردن در مورد نظرات شما باعث می‌شود که نوشتن در مورد آن‌ها آسان‌تر شود. در روز آزمون، قسمتی را که می توانید در مورد آن خوب بحث کنید را انتخاب کنید، حتی اگر نظر واقعی شما نباشد. اگر در مورد موضوع تافل نظری ندارید، یکی از آن‌ها را اختراع کنید!

 

۶. برای تقویت رایتینگ تافل از طوفان فکری استفاده کنید.

بهتر است قبل از این که شروع به نوشتن پاسخ سوالات رایتینگ کنید، یک برنامه ریزی کوچک داشته باشید. فورا شروع به نوشتن نکنید.

 در مدت ۱ تا ۳ دقیقه تصمیم بگیرید می خواهید درباره چه چیزی بنویسید و به چند دلیل و مثال‌ فکر کنید. معمولا باید دو آرگومان متضاد را انتخاب کنید. این برای ایجاد طوفان فکری در هر دو سمت موضوع مفید است تا ببینید برای کدام یک از سمت ها بیش‌ترین دلایل و جزئیات را دارید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین برگزار کننده آزمون تافل کجاست؟

 

۷. یک نتیجه گیری برای مقاله خود بنویسید.

این اولین چیزی است که تصحیح کننده شما آن را می‌بیند، بنابراین باید یک جمله واضح و درست از لحاظ گرامری داشته باشید که ایده اصلی پاسخ شما را بیان می‌کند. شما به یک پاراگراف مقدماتی نیاز ندارید، اما باید قطعا یک نتیجه گیری بنویسید. می توانید از عنوان موضوع برای بیان این قسمت استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر سوال اینگونه است که: ” In some countries, teenagers have jobs while they are still students. Do you think this is a good idea ” می‌توان اینگونه نوشت که “I think it’s a  good idea for teenagers to have jobs while they are still students”یا”.I don’t think it’s a good idea for teenagers to have jobs while they are still students”.

به آسانی می توانید کلمات را از سوال اقتباس کنید و نظر خود را بیان کنید. ادامه مقاله تان بر اساس این جمله ساخته خواهد شد که به شدت و به وضوح نظر شما را در مورد موضوع بیان می‌کند.

 

تقویت رایتینگ تافل

تقویت رایتینگ تافل

 

۸. دلایل و جزئیات خاصی ارائه دهید.

هر یک از موضوعات به دنبال دلایل و جزئیات خاص هستند. یکی از دلایلی که یک پاسخ نمره بالاتر یا پایین‌تر را دریافت می‌کند به دلیل تعداد دلایل و مثال‌هایی است که آن‌ها می‌توانند ارایه دهند.

برای رسیدن به بالاترین امتیازات، شما به سه دلیل مختلف و خوب به همراه جزئیات خاص نیاز خواهید داشت. زمانی که شما در منزل وقت خود را صرف تقویت رایتینگ تافل می‌کنید، حتما این موضوع را در نظر داشته باشید.

بسیاری از زبان آموزان در مورد مثال‌های خاص دچار مشکل شده‌اند، اما این بخش مهمی از رایتینگ خوب است. همچنین می‌توانید از طوفان فکری و یا برنامه‌ریزی استفاده کنید تا یک پاسخ کامل را بنویسید. شما نباید از آمار استفاده کنید چون شما نمی‌توانید در طی امتحان تحقیق کنید. به جای آن از تجربیات یا واقعیات و از دانش عمومی خود برای پشتیبانی از اظهارات خود استفاده کنید.

 

۹. در مورد موضوع صحبت کنید.

متاسفانه، شما نمی‌توانید موضوع خود را انتخاب یا تغییر دهید. تنها در مورد موضوعی بنویسید که در امتحان به شما داده شده‌است.

برخی از زبان آموزان مقالات را قبل از آزمون تافل به یاد می سپرند و به جای نوشتن از خودشان از آن‌ها استفاده می کنند. بنابراین، یکی از پایین‌ترین نمرات زبان آموزان، به علت نادیده گرفتن موضوع اصلی است. نوشتن در مورد یک موضوع متفاوت راهی آسان برای کسب نمره کم است.

 تمرین و تقویت رایتینگ تافل بسیار مفیدتر و موثرتر از حفظ یک مقاله است. اگر کلمات ناآشنا در موضوع وجود داشته باشند، از متن استفاده کنید تا معانی آن‌ها را حدس بزنید. بهتر است سعی کنید درباره موضوعی که به شما داده شده‌است، بنویسید. عباراتی را ذکر نکنید که به موضوع اصلی مرتبط نمی‌شوند، این جملات بی‌ربط نمره شما را پایین خواهند برد.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس تافل در تهران کجاست؟

 

۱۰. اگر زمان دارید پاسخ خود را ویرایش کنید.

حتی افراد بومی اشتباهات کوچکی در نوشته‌های خود مرتکب می‌شوند، اما اگر ما دوباره مقالات خود را بخوانیم، می‌توانیم اشتباهات خود را پیدا کنیم. سعی کنید از ۱ تا ۳ دقیقه آخر برای اصلاح اشتباهات خود استفاده کنید. البته، هر چه دستور زبان بیشتر یاد بگیرید، اشتباهات کمتری در نوشتن خواهید داشت. اما هر کسی می‌تواند اشتباهات کوچکی در تایپ کردن مرتکب شود که امتیاز را پایین می‌آورد.

   


نظرات()  
شنبه 22 دی 1397  03:40 ب.ظ    ویرایش: شنبه 22 دی 1397 03:43 ب.ظ
توسط: علیرضاImage result for ‫موسسه مالی‬‎
تفاوت بانک با موسسه مالی اعتباری چیست؟ هریک از مجموعه‌های مالی و اعتباری برای بانک شدن نیاز به طی کردن مسیری خاص دارند که می‌توان گفت موسسات مالی و اعتباری در حال طی کردن همین مسیر هستند.

به طور کلی موسسات مالی و بانک‌ها تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند که در این گزارش به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

هر مجموعه مالی و اعتباری برای بانک شدن نیاز به طی کردن مسیری خاص دارد که در این بین موسسات مالی و اعتباری در حال طی همین مسیر هستند.

بانک نهادی اقتصادی است و وظایف متعددی را در جامعه ایفا می‌کند که از جمله آن می‌توان به خرید و فروش ارز، قبول امانات، تجهیز و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری، عملیات مالی، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، نقل و انتقال وجوه، پرداخت بدهی مشتریان، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان و انجام وکالت خرید یا فروش اشاره کرد.

از طرفی موسسات اعتباری از طریق جذب سپرده‌های مجاز بانکی به استثنا سپرده قرض الحسنه جاری، اخذ تسهیلات و استفاده از سایر ابزار‌های مالی به تجهیز منابع اقدام نموده و این منابع را به اعطای تسهیلات اعتباری اختصاص می‌دهند.

گفتنی است هرگونه اشتغال به عملیات بانکی توسط اشخاص حقیقی و یا حقوقی تحت هر عنوان و تأسیس و ثبت هرگونه تشکل برای انجام عملیات بانکی، بدون دریافت مجوز از بانک مرکزی ممنوع است.

بررسی کلی تفاوت‌های موسسات مالی و بانک‌ها حاکی از آن است که برای موسسه مالی اعتباری رعایت مقررات کمیته بال الزامی نیست و در عوض رعایت این قوانین  برای بانک‌ها ضرورت دارد.

همچنین اساسنامه بانک‌ها باید به تصویب شورای پول و اعتبار برسد در صورتی که برای موسسات اعتباری این الزام وجود ندارد.

لازم به ذکر است که موسسات مالی هنوز به شبکه شتاب بانکی وصل نشده اند و امکان انجام فعالیت‌های ارزی و سایر عملیات بانکی را تا زمان تبدیل شدن به بانک ندارند.

گفتنی است پرداخت سپرده قانونی به بانک مرکزی برای بانک‌ها الزامی است در حالی که برای موسسات مالی این الزام وجود ندارد.

منبع : ایران جیب

   


نظرات()  
جمعه 21 دی 1397  09:44 ب.ظ    ویرایش: جمعه 3 اسفند 1397 02:00 ق.ظ
توسط: علیرضا

برای بسیاری از افراد پیش آمده که به صورت ناگهانی به دلیل یک شوک عصبی یا یک بیماری سخت، موهایشان سفید می شود. دانشمندان کشف کرده اند که این حالت می تواند تاثیرات سیستم ایمنی بدن بر روی ژن ها باشد.

 

سفیدی ناگهانی موها

مطالعات جدید نشان دهنده این است که ژن هایی که مربوط به رنگ مو و رنگ پوست می باشند ممکن است با ژن هایی که در سیستم ایمنی بدن فعالیت می کنند ارتباطاتی داشته باشند

مادری که یک باره به دلیل از دست دادن فرزندش تمام موهایش سفید می شود یا شخصی که به دلیل ابتلا به یک بیماری سخت موهایش را تماما سفید می کند! علت اصلی سفید شدن مو در همگی از ضعف سیستم ایمنی بدن که بر روی یک سری ژن تاثیر می گذارند، خبر می دهند. مطالعات جدید نشان دهنده این است که ژن هایی که مربوط به رنگ مو و رنگ پوست می باشند ممکن است با ژن هایی که در سیستم ایمنی بدن فعالیت می کنند ارتباطاتی داشته باشند. در حقیقت می توان گفت این ژن ها همگی از یک رده و علت اصلی سفید شدن مو می باشند.

ژن رنگ مو ، علت اصلی سفید شدن مو

کشف جدید دانشمندان بر این پایه است که ژن های رنگدانه مو و پوست کنترل کننده سیستم ایمنی بدن را نیز تحت سلطه خود دارند. این نتیجه نشان می دهد زمانی که بدن تحت حمله ویروسی یا باکتریایی قرار می گیرد، سیستم ایمنی بدن مورد آسیب و حمله قرار می گیرد به این صورت ژن هایی که وظیفه رنگ دانه های مو و پوست را به عهده دارند مورد آسیب قرار گرفته و سبب از دست دادن رنگ موها می شوند. به این صورت بیماری pigmentation می تواند ارتباط تنگاتنگی با سیستم ایمنی بدن داشته باشد. این اتفاق کمتر از ۱% از افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد و دانشمندان همچنان در حال تحقیق و بررسی این بیماری هستند. اما به طور کلی می توان گفت که ژن سیستم ایمنی بدن با ژن رنگ دانه ها پوست و مو در رابطه بوده و آسیب رسیدن به هر کدام می تواند منجر به اختلال در دیگری شود.

منبع:نت نوشت

   


نظرات()  
  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

وب سایتی مثل هیچ کجا . بهترین ها و جدید ترین ها و زیبا ترین ها

بهترین ها و جدید ترین ها و زیبا ترین ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic