تبلیغات
وب سایتی مثل هیچ کجا . بهترین ها و جدید ترین ها و زیبا ترین ها - جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ Copa do Mundo da FIFA
دوشنبه 26 خرداد 1393  06:27 ب.ظ    ویرایش: دوشنبه 26 خرداد 1393 06:40 ب.ظ
توسط: علیرضا
نوع مطلب: عکس  ،

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ Copa do Mundo da FIFA


جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ بیستمین دورهٔ جام جهانی فوتبال است که از ۱۲ ژوئن ۲۰۱۴ تا ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۴ در کشور برزیل بر‌گزار می‌شود. اولین بار برزیل در سال ۱۹۵۰ میلادی میزبان جام جهانی بود و این بار دومی است که برزیل میزبان جام جهانی می‌شود. بعد از مکزیک، ایتالیا، فرانسه و آلمان برزیل پنجمین کشوری است که برای دومین بار میزبان جام جهانی می‌شود. در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل طبق ادوار گذشته (از ۱۹۹۸ به بعد) ۳۲ تیم حضور دارند که شامل ۱۳ تیم از اروپا، ۶ تیم از آمریکای جنوبی (همراه با برزیل)، ۵ تیم از آفریقا، ۴ تیم از آسیا و ۴ تیم از منطقه کونکاکاف (آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب) می‌شوند.

در این رقابت ها ۶۴ مسابقه در ۱۲ شهر مختلف برزیل برگزار خواهد شد. در این دوره از مسابقات تمامی قهرمانان ادوار قبلی یعنی برزیل، ایتالیا، آلمان، آرژانتین، اروگوئه، اسپانیا و فرانسه حضور دارند. اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی مسابقات است. این تیم اروپایی در جام جهانی ۲۰۱۰ با پیروزی بر هلند در فینال جام را به خانه برد.

نشان رسمی این جام، جمعه ۱۸ تیر ۱۳۸۹ با برگزاری مراسمی در ژوهانسبورگ رونمایی شد. در این مراسم علاوه بر سپ بلاتر، داسیلوا رییس جمهوری برزیل ریکاردو تکسریا رییس فدراسیون فوتبال برزیل، کافو، روبرتو کارلوس، روماریو و کارلوس آلبرتر تورس و کارلوس آلبرتو پریه حضور داشتند نماد جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، تندیس جام قهرمانی است که ۲ دست سبز رنگ روی آن و یک دست زرد زیر آن قرار دارد.[۱]

فروش بلیط‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از ۲۰ آگوست ۲۰۱۳ شروع می‌شود. قرار است ۳٫۳ میلیون بلیط از طریق سایت رسمی فیفا (FIFA.COM) به فروش می‌رسد. در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل طبق ادوار گذشته، ۳۲ تیم حضور دارند که ۱۳ تیم از اروپا، ۴ تیم از آسیا، ۵ تیم از آمریکای جنوبی به غیر از برزیل میزبان بازی‌ها، آفریقا با ۵ و آمریکای شمالی و دریای کارائیب با ۴ سهمیه در جام جهانی برزیل شرکت خواهند شد.

طراحی پوستر این جام توسط کارن هایدینگر، طراح برزیلی انجام شده است. این پوستر شامل نقشهٔ برزیل است که از خطوط پاهای بازیکنان تشکیل شده است

انتخاب میزبان
فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در ۷ مارس ۲۰۰۳ اعلام کرد که مسابقات جام جهانی فوتبال در آمریکای جنوبی برگزار خواهد شد. این هم بدین منطور بود که پس از جام جهانی فوتبال ۱۹۷۸ آرژانتین، مسابقات به صورت دوره ای در قاره های مختلف جهان برگزار شود.

در ۳ ژوئن ۲۰۰۳ ؛ کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کونمبول) در ابتدا اعلام کرد که ۳ کشور آرژانتین، برزیل و کلمبیا خواهان میزبانی جام جهانی ۲۰۱۴ هستند. اما در ماه مارس ۲۰۰۴، کونمبول اعلام کرد که انجمن به اتفاق آراء رأی به میزبانی برزیل داده اند. در طول ابن ماه، کلمبیا تصمیم گرفت که بر پیشنهاد خود مصمم باشد و به طور رسمی در دسامبر ۲۰۰۶ نامزدی خود را اعلام کرد؛ این در حالی بود که برزیل یک هفته پیش نامزدی خود را به طور رسمی اعلام کرده بود. با این حال، کلمبیا در آوریل ۲۰۰۷ رسمأ از پیشنهاد خود عقب نشینی کرد.

با این حال فقط برزیل نامزد میزبانی جام جهانی ۲۰۱۴ بود، که در ۳۰ اکتبر ۲۰۰۷؛ فیفا پس از جلسه‌ی كمیته‌ی اجرایی این فدراسیون، برزیل را به عنوان میزبان این مسابقات معرفی كرد.

این بار دوم است که برزیل میزبان جام جهانی می‌شود. اولین بار برزیل در سال ۱۹۵۰ میزبان جام جهانی بود. برزیل بعد از مکزیک، ایتالیا، فرانسه و آلمان پنجمین کشوری است که برای دومین بار میزبان جام جهانی می‌شود. در هر چهار دوره قبلی که مسابقات در آمریکای جنوبی برگزار شده تیم‌های این قاره به قهرمانی رسیده‌اند (دو بار آرژانتین و دو بار اروگوئه) اما برزیل تاکنون نتوانسته در کشور یا قاره خود قهرمان رقابت ها شود.

مرحله مقدماتی
تیم‌های انتخاب شده
از جام جهانی ۲۰۰۶ به بعد فیفا قوانین تعیین تیم‌های شرکت‌کننده را تغییر داد و قرار بر این شد که تنها تیم میزبان بدون شرکت در مسابقات مقدماتی به مرحلهٔ نهایی پاگذارد و قهرمان دورهٔ پیشین جام نیز موظف به شرکت در مسابقات دور مقدماتی باشد. این قانون برای جام‌های آتی هم اجرا می‌شود. مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برای کسب ۳۱ سهمیه جام جهانی ۲۰۱۴ در سراسر جهان از ۳ مارس ۲۰۱۱ تا ۲۰ نوامبر ۲۰۱۳ بر‌گزار شده است. جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ با حضور ۳۲ تیم از سراسر جهان برگزار خواهد شد. برزیل به عنوان کشور میزبان به صورت مستقیم در این بازی‌ها حضور دارد و ۳۱ تیم دیگر با برگزاری مسابقات مقدماتی در تمامی قاره‌ها انتخاب شده اند.

جوایز نقدی

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) مبلغ جوایز نقدی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را ۵۷۶ میلیون دلار تعیین کرد که افزایش دست کم یک سوم را نسبت به جام جهانی ۲۰۱۰ نشان می دهد. جوایز نقدی جام جهانی ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی ۱۴۰ میلیون دلار کمتر و مبلغ ۴۲۰ میلیون دلار بود. جوایز نقدی جام جهانی ۲۰۱۴ افزایش حداقل ۳۷ درصدی را نسبت به دوره گذشته نشان می دهد. علاوه بر این ۷۰ میلیون دلار هم از طریق فدارسیون‌های کشورها، بین باشگاه‌هایی که بازیکنان آن ها در ماه ژوئن ۲۰۱۴ در جام جهانی شرکت می‌کنند، توزیع خواهد کرد، این مبلغ هم نسبت به دوره گذشته افزایش یافته است. فیفا ۱۰۰ میلیون دلار دیگر هم تحت عنوان "برنامه حمایت از باشگاه‌" برای حمایت از باشگاه‌‌هایی که بازیکنانانشان در جام جهانی شرکت دارند در نظر گرفته است. این برنامه که در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شده، همه بازی‌ها در هر سطحی که در تقویم بین‌المللی فوتبال درج شده، از تاریخ اول سپتامبر ۲۰۱۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴، را در بر می‌گیرد.

میزان پاداش‌های نقدی اختصاص داده شده در جام جهانی ۲۰۱۴ به شرح زیر است:

    ۱٫۵ میلیون دلار برای هر یک از ۳۲ تیم حاضر در مرحله گروهی جام جهانی؛
    ۸ میلیون دلار برای تیم ملی صعود‌کننده از مرحله گروهی و حضور در جمع ۱۶ تیم برتر جام؛
    ۹ میلیون دلار برای ۸ تیم حاضر در مرحله یک چهارم نهایی؛
    ۱۴ میلیون دلار برای هری یک از ۴ تیمی که به نیمه نهایی می‌رسند؛
    ۲۰ میلیون دلار برای تیم چهارم جام جهانی؛
    ۲۲ میلیون دلار برای تیم سوم جام جهانی؛
    ۲۵ میلیون دلار برای نایب قهرمان جام قهرمانی؛
    ۳۵ میلیون دلار برای قهرمان جام جهانی.

ورزشگاه‌ها

۱۲ شهر ریودو ژانیرو، برازیلیا، سائوپائولو، فورتالزا، بلو هوریزونته، پورتو الگره، سالوادور، ریسیف، مانائوس، کوریتیبا، کویابا و ناتال شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ خواهند بود.


هزینه های جام جهانی

مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی جهان، گران ترین رقابت های تاریخ این مسابقات می باشد.

به گزارش اسکای اسپورتس، فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرده است که تمامی تقریباً ۳٫۳ میلیون بلیت مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل فروخته شده و به علاقمندان در مورد فروش بلیت های تقلبی هشدار داده است.

سود تجاری حاصل از برگزاری این مسابقات نیز نزدیک به ۴ میلیارد دلار برآورد شده است و مسوولان برگزاری جام جهانی معتقدند حدود ۲ میلیارد دلار صرف برگزاری این رقابت ها خواهد شد.

با وجود این جروم والکه دبیر کل فیفا گفت: موفقیت مالی به دست آمده است. ما تا کنون این تعداد بلیت نفروخته بودیم.

فیفا پیش از این مبلغ ۲۲۱٫۶ میلیون دلار به کمیته برگزاری جام جهانی برزیل پرداخت کرده است و بعد از حل اختلافات در مورد خدمات اساسی، مبلغ بیشتری نیز پرداخت خواهد شد.

فیفا اوایل سال جاری پرداخت تقریبا ۲۰ میلیون دلار برای نصب ژنراتورهای فوق قوی مورد نیاز برای پخش مسابقات را تصویب کرد.

جایزه نقدی برای قهرمان این رقابت ها نیز رکورد ۳۵ میلیون دلار اعلام شده است.

اما برزیل کشور میزبان بیشترین هزینه را برای برگزاری این مسابقات انجام داده است. مبلغی حدود ۱۴ میلیارد دلار.

این مبلغ کلان شامل بازسازی و ساخت ورزشگاه های جام جهانی، توسعه زیرساخت ها و اجرای برنامه های لجستیکی و امنیتی نیز می شود.

دبیر کل فیفا تأکید کرده است که ۷ درصد از درآمد حاصل از برگزاری جام جهانی صرف ورزش فوتبال خواهد شد.

مبلغ ۳۵ میلیون دلاری که به عنوان پاداش نقدی به تیم قهرمان جام جهانی داده می شود کمتر از یک درصد از سودی است که فیفا در چهار سال گذشته از طریق معاملات تجاری خود به دست آورده است.

در این میان تلویزیون هایی که مسابقات را پخش می کنند و حامیان مالی بیشترین سهم را در ۴ میلیارد دلار درآمد فیفا دارند.

شبکه های تلویزیونی اروپا با پرداخت حدود ۱٫۷ میلیارد دلار بیشترین مبلغ را پرداخت کرده اند و شش حامی مالی نخست فیفا شامل آدیداس، کوکاکولا، شرکت هوایی امارات، شرکت خودروسازی هیوندای و شرکت های سونی و ویزا در مجموع سالانه ۱۷۷٫۱۲۵ میلیون دلار پرداخته اند که کل مبلغ در چهار سال ۷۰۸٫۵ میلیون دلار می شود.

اسپانسرهای درجه دوم نیز در مجموع ۵۲۴ میلیون دلار پرداخت می کنند. حدود ۱۲۰ میلیون دلار نیز از سوی اسپانسرهای داخلی برزیل پرداخت شده است.

بخش اعظم درآمدهای فیفا مربوط به پخش تلویزیونی مسابقات است.

فینال دو تیمی اسپانیا و هلند در جام جهانی ۲۰۱۰ حدود ۵۳۰ میلیون بیننده در سراسر جهان داشت و بیش از ۹۰۰ میلیون نفر حداقل یک دقیقه از این مسابقه را از تلویزیون تماشا کردند.

خوانندگان جام
کاور رسمی آهنگ ما یکی هستیم (اوله اولاً)

در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۴، فیفا و سونی میوزیک اعلام کردند که آواز رسمی این دور از مسابقات به نام « We Are One (Ole Ola) » [ما یکی هستیم (اوله اولاً)]است که به خوانندگی پیت‌بول خواننده رپ آمریکایی است که شامل صدای دو خواننده مهمان، یعنی جنیفر لوپز و کلودیا لیت (خواننده برزیلی) اجرا خواهد شد.[۷]

این آواز « We Are One (Ole Ola) » نام دارد قرار است به دو زبان انگلیسی و پرتغالی خوانده شود. پیت بول ترانه آن را نوشته و تهیه خواهد کرد. گفتنی است؛ آواز جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را شکیرا اجرا کرد. از انتقادات وارده به آن نیز می‌توان به این اشاره کرد که تقریباً بخش عمده آهنگ توسط پیت‌بول اجرا شده و دو خواننده دیگر نقش بسیار کوتاهی دارند. ه مچنین این آهنگ را نسخه جدیدتر آهنگ واکا واکا (این بار نوبت آفریقاست) می‌دانند که برای جام جهانی ۲۰۱۰ توسط شکیرا اجرا شده بود.

موزیک ویدئوی این آهنگ در ماه فوریه ضبط و در نهایت در ۱۶ مه ۲۰۱۴ منتشر شد.


   


نظرات()  
joma jewellery co uk
دوشنبه 20 فروردین 1397 06:58 ق.ظ
Another variation of the Kundan jewellery is the Meena Kundan. The bride wears
the chuda amidst a lot celebration after the mehendi.
Joma Jewellery Sale
شنبه 11 فروردین 1397 07:04 ب.ظ
The beads will be made of simple wooden, steel, gems or even plastic, with every bead representing a
prayer for the wearer to recite.
Joma Jewellery Stockists
شنبه 11 فروردین 1397 04:42 ب.ظ
I look ahead to your next article. Signet rings are additionally used as a membership attribute, as
an honor ring a souvenir or as a category ring.
bottompics.bottompics.s14.deinprovider.de
شنبه 11 فروردین 1397 09:25 ق.ظ
Bart Ort of Kenneth Jay Lane (KJL) acknowledged on QVC that this necklace
is "our most famous necklace" - they've bought over 20,000 necklaces!
http://ifxhosting.com
شنبه 11 فروردین 1397 03:55 ق.ظ
Very completely satisfied to see they've made improvements within the ease and use of the fabric.
Voted up and shared.
How do you treat Achilles tendonitis?
شنبه 1 مهر 1396 01:35 ب.ظ
I don't know if it's just me or if everyone else
experiencing issues with your blog. It looks like some of the written text
on your content are running off the screen. Can somebody else please provide feedback
and let me know if this is happening to them too?
This could be a issue with my browser because I've had this happen before.

Appreciate it
http://careywalle.hatenablog.com/
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:32 ب.ظ
Genuinely when someone doesn't be aware of after that its up to other users that they will help, so here it happens.
http://toniweat.hatenablog.com/about
شنبه 7 مرداد 1396 12:28 ب.ظ
Incredible! This blog looks exactly like my old one!
It's on a entirely different subject but it has pretty much
the same layout and design. Superb choice of colors!
Where are the femur tibia and fibula?
پنجشنبه 5 مرداد 1396 06:40 ب.ظ
Hello, everything is going nicely here and ofcourse
every one is sharing facts, that's in fact fine, keep up writing.
What causes painful Achilles tendon?
شنبه 31 تیر 1396 01:34 ق.ظ
Great work! That is the kind of information that should be shared around the web.
Shame on Google for no longer positioning this put up higher!
Come on over and consult with my website . Thanks =)
Where are the femur tibia and fibula?
جمعه 30 تیر 1396 11:16 ق.ظ
Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long
comment but after I clicked submit my comment didn't appear.

Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyway, just
wanted to say excellent blog!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 01:10 ب.ظ
Hi to all, how is everything, I think every one is getting more from this site, and your views are nice in support of new users.
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 02:59 ب.ظ
My brother recommended I may like this website.
He was totally right. This publish actually made my day. You cann't believe just
how so much time I had spent for this info! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

وب سایتی مثل هیچ کجا . بهترین ها و جدید ترین ها و زیبا ترین ها

بهترین ها و جدید ترین ها و زیبا ترین ها