سه شنبه 29 شهریور 1390  09:04 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: علیرضا
نوع مطلب: اخبار داغ ،

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام دلایل پیشنهاد تغییر روش تعیین عیدی سالیانه کارگران، گفت: تجربه ناموفق تعیین مزد دوگانه در سال ۸۵ تکرار نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم نظری جلالی امروز در حاشیه یک نشست خبری در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص گنجاندن بندهای جدید به ماده ۴۱ قانون کار در ارتباط با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور برای تعیین حداقل مزد سالیانه کارگران و همچنین واگذاری مسئولیت تعیین میزان عیدی سالیانه مشمولان قانون کار به شورای عالی کار گفت: همه اقداماتی که صورت می گیرد در راستای تامین و تضمین منافع نیروی کار خواهد بود.


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اینکه ما بند شرایط اقتصادی کشور را برای تعیین حداقل دستمزد سالیانه کارگران به وظایف شورای عالی کار اضافه کردیم، این است که به هر حال شرایط اقتصادی کشور باید در هر تصمیم گیری اقتصادی لحاظ شود.


نظری جلالی ادامه داد: در طول ۶ سال در زمان جنگ ما افزایش دستمزد نداشتیم اما در همان مقطع نیز نرخ تورم وجود داشت با این حال با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور در آن مقطع حداقل دستمزدها به مدت ۶ سال ثابت ماند.


وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در ارتباط با موضوع واگذاری تعیین میزان عیدی سالیانه کارگران به شورای عالی کار با توجه به این که از نیمه دهه ۷۰ تا سال جاری این میزان با مصوبه مجلس به صورت دو برابر حداقل دستمزد و حداکثر سه برابر باید از سوی کارفرمایان پرداخت شود، گفت: در این زمینه نیز ما می خواهیم یک تصمیم مشترک توسط کارگران و کارفرمایان در شورای عالی کار گرفته شود اما گنجاندن این بند به وظایف شورای عالی کار در ماده ۴۱ قانون کار به معنای کاهش میزان عیدی کارگران نخواهد بود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص که آیا میزان عیدی کارگران و کارمندان یکسان خواهد شد، بیان داشت: این دو موضوع جدا از هم هستند و شورای عالی کار صرفاً در خصوص عیدی سالیانه کارگران تصمیم خواهد گرفت اما موضوع تعیین عیدی کارمندان توسط دولت و در یک قالب دیگری تعیین می شود.


وی با تاکید بر اینکه در شرایط جدید ممکن است طبق همان بند در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور میزان عیدی سالیانه کارگران حتی زیاد نیز شود، گفت: ممکن است قانونی که مجلس بیش از ۱۵ سال گذشته مصوب کرده است (۲ تا ۳ برابر حداقل دستمزد) مورد نظر شورای عالی کار قرار گیرد بنابراین الزامی در کاهش میزان عیدی کارگران وجود ندارد.


این مقام مسئول در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی یک موضوع چند سویه است به نحوی که ممکن است در یک سال اوضاع اقتصادی کشور بهتر از سال گذشته باشد بنابراین دریافتی نیروی کار مشمول قانون نیز افزایش خواهد یافت و این گونه هم نیست که شرایط اقتصادی با توجه به وضعیت معیشت نیروی کار و نرخ تورم قابل بررسی نباشد.


نظری جلالی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر که ممکن است کارفرمایان شرایط اقتصادی کشور را بهانه ای برای عدم افزایش مناسب دستمزد و عیدی سالیانه کارگران قرار دهند، تاکید کرد در شورای عالی کار فقط کارفرمایان نیستند که تصمیم می گیرند و کار نیز نماینده هایی را خواهند داشت. هدف ما بهبود وضعیت معیشتی نیروی کار و رنگین تر شدن سفره خانوار کارگری است.


وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر که وزارت کار با چه توجیهی علیرغم تجربه ناموفق تعیین مزد دوگانه در سال ۸۵ مجدداً افزایش ۱۰ درصدی مزد قرارداد موقتی ها را در هر سال به عنوان اصلاحیه قانون پیشنهاد کرده است ، گفت: در هر حال این موضوع نیز یک پیشنهاد است که باید مورد بررسی قرار گیرد.


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در سال ۸۵ شرایطی به وجود آمد که تعیین مزد دوگانه به صورت موفق عملیاتی نشد اما ما با هدف حمایت و پشتیبانی از قرارداد موقتی ها این موضوع را در قالب اصلاحیه قانون کار پیشنهاد کردیم تا حداقل افراد دارای قرارداد موقت بتوانند ۱۰ درصد حداقل مزد بیشتری نسبت به کارگران رسمی و دایم دریافت کنند.


وی تاثیر این موضوع در سنوات کارگران را نیز مطرح کرد و گفت: در قانون فعلی کار اگر کارگر یک سال تمام سابقه کار داشته باشد می تواند سنوات خود را دریافت کند اما متاسفانه برخی کارفرمایان با علم به این موضوع قراردادهای خود را در کمتر از یک سال با نیروی خود قطع می کنند برای حل این موضوع تصمیم گرفته شد تا در قالب اصلاح قانون کار کارگر بتواند به هر میزانی که سابقه کاری دارد از سنوات برخوردار شود.


نظری جلالی همچنین به موضوع پیگیری اجرای طرح استاد شاگردی اشاره کرد و در مورد وضعیت قراردادهای سفید امضا گفت: این موضوعی است که باید در اصلاح قانون کار مورد توجه و فرهنگسازی قرار گیرد. اما وقتی چند نفر کارگر این نوع قراردادها را امضا نکنند در قالب یک گزارش این تخلفات قابل پیگیری است.


وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر که ممکن است دغدغه معیشتی باعث شود تا کارگر به خواسته کارفرما تن بدهد، گفت: در هر حال افراد باید این نوع تخلفات را گزارش کنند تا ما بتوانیم آن را برسی کنیم اما قرارداد سفید امضا یک کار نادرستی که قابل پیگیری است.


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اصلاح قانون کار با تاکید بر حفظ شرایط سرمایه گذاری کارفرمایان باید اصلاح شود، بیان داشت: طی دو روز آینده ما نشست هایی را با کارگران و کارفرمایان خواهیم داشت که انتظار می رود به زودی بتوانیم جمع بندی های نهایی را نیز انجام دهیم.


وی در ارتباط با اینکه برخی از دستگاه ها از اجرای مصوبه دولت در مورد تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی مقاومت هایی را می کنند، با تخلف دانستن این اقدام برخی از دستگاه ها گفت: تا کنون هزار و ۲۹۰ گزارش اقتصادی در زمینه اجرای دستور رئیس جمهور از دستگاه های اجرایی تهیه شده است.


نظری جلالی با تاکید بر اینکه طبق بررسی های ما بیش از ۸۰ درصد از دستگاه ها مصوبه دولت را اجرا کرده اند، گفت: ا ما متاسفانه آن بخش هایی که تا کنون مصوبه دولت را اجرایی نکرده اند باید در این زمینه اقداماتی را انجام دهند و اگر مسایلی نیز وجود دارد مسایل خود را مطرح کنند و به دنبال حل آن مشکلات باشند.


این مقام مسئول در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با هشدار نسبت به ادامه تخلفات برخی دستگاه ها و پیمانکاران نیروی انسانی، اظهار داشت: اگر افرادی در دستگاه ها هستند که تبدیل وضعیت نشده اند می توانند حتی از طریق نامه نگاری نیز این موضوع را با وزارت کار مطرح کنند و ما آن را پیگیری خواهیم کرد در صورت درست بودن ادعا با شرکت پیمانکاری و دستگاه متخلف برخورد خواهد شد.


وی از امکان ارسال بازرس ویژه به دستگاه هایی که نیروهای شرکتی در آن ها مشغول به کار هستند، خبر داد و گفت: نیروهای شرکتی که مشمول مصوبه دولت هستند می توانند با نامه نگاری و امضای آن مراتب را اطلاع رسانی کنند.


منبع :خبرگزارى مهر

   


نظرات()  
http://www.knitomancy.net
پنجشنبه 12 دی 1398 05:25 ق.ظ
Ini adalah baby provider kami yang ke-dua.
Tyu6.com
یکشنبه 8 دی 1398 05:06 ب.ظ
We put child carriers and slings to the test.
Kccnj.com
سه شنبه 3 دی 1398 07:06 ب.ظ
A baby service tht stands the test of time.
Www.Goonnails.Com
دوشنبه 2 دی 1398 05:45 ق.ظ
Supdr cuhte wraps and carriers. All place child provider.
www.Laimaimai.net.cn
شنبه 30 آذر 1398 07:06 ب.ظ
Will you be carrying a new child or an older child?
Williemae
چهارشنبه 27 آذر 1398 01:40 ب.ظ
EMEIBABY turut dikenali sebagai child service hybrid.
new life comp plan
پنجشنبه 7 آذر 1398 08:08 ب.ظ
Allow me show you in my review of NewULife.
newulife
پنجشنبه 7 آذر 1398 05:09 ب.ظ
NewULife Ranks. Welcome to my NewUlife Testimonial.
newulife app
پنجشنبه 7 آذر 1398 03:05 ب.ظ
What is New U Life SOMADERM Transdermal Gel.
somaderm gel price
پنجشنبه 7 آذر 1398 02:23 ب.ظ
Allow me reveal you in my evaluation of NewULife.
newulife mlm
پنجشنبه 7 آذر 1398 01:45 ق.ظ
In this instance, the life insurance policy firm's loan.
new u life prices
پنجشنبه 7 آذر 1398 12:15 ق.ظ
XYGENYX, a licensing business for FDA-registered products.
newulife product reviews
سه شنبه 5 آذر 1398 07:06 ب.ظ
XYGENYX, a licensing business for FDA-registered products.
new u life app
سه شنبه 5 آذر 1398 04:09 ب.ظ
In this case, the life insurance company's money.
new u Life Faq
سه شنبه 5 آذر 1398 03:44 ب.ظ
XYGENYX, a licensing firm for FDA-registered products.
new u life extranet
سه شنبه 5 آذر 1398 03:08 ب.ظ
Genuine HGH Rewards (NewULife Hgh Gel Not Tested Yet).
somaderm and fda
سه شنبه 5 آذر 1398 03:02 ب.ظ
USP human development hormone (somatropin).
somaderm application
سه شنبه 5 آذر 1398 02:05 ب.ظ
What is New U Life SOMADERM Transdermal Gel.
newulife connect
سه شنبه 5 آذر 1398 12:35 ب.ظ
Genuine HGH Perks (NewULife Hgh Gel Not Tested Yet).
ketogen4 new u life
سه شنبه 5 آذر 1398 08:03 ق.ظ
XYGENYX, a licensing company for FDA-registered products.
somaderm new u life
شنبه 2 آذر 1398 12:08 ب.ظ
NewULife Ranks. Welcome to my NewUlife Review.
Josette
شنبه 2 آذر 1398 11:47 ق.ظ
What is New U Life SOMADERM Transdermal Gel.
somaderm keto drink
شنبه 2 آذر 1398 06:38 ق.ظ
In this case, the life insurance company's cash.
Newulife Customer Login
شنبه 2 آذر 1398 01:44 ق.ظ
USP human development hormone (somatropin).
newulife inc
جمعه 1 آذر 1398 09:56 ب.ظ
Let me show you in my review of NewULife.
Man U New life
جمعه 1 آذر 1398 09:30 ب.ظ
In this situation, the life insurance company's
loan.
newulife Somaderm Gel
جمعه 1 آذر 1398 07:28 ب.ظ
NewULife Ranks. Welcome to my NewUlife Review.
Ronda
دوشنبه 27 آبان 1398 10:00 ق.ظ
Audio displays are the uniqque child monitor.
Miguel
یکشنبه 26 آبان 1398 09:41 ب.ظ
Let's face it, our parents didn't have child monitors.
Www.Good-Tutorials.com
پنجشنبه 23 آبان 1398 09:15 ب.ظ
Nak cerita pasal Child Service untuk Aisyah.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

وب سایتی مثل هیچ کجا . بهترین ها و جدید ترین ها و زیبا ترین ها

بهترین ها و جدید ترین ها و زیبا ترین ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic